Get Adobe Flash player

Προτάσεις

Newsletter

Γραφτείτε στο Newsletter μας και μείνετε ενημερωμένοι!

Οι 12 Θεοί του Ολύμπου στην Αθενς-Λάντ

Την Παρασκευή 18 Ιουνίου 2010 η θεατρική ομάδα του Γενικού Λυκείου Ρεντίνας θα παρουσιάσει το έργο του συγγραφέα Βασίλη Αναστασιάδη:  Οι 12 Θεοί του Ολύμπου στην Αθενς-Λάντ. 
 
Οι Πρωταγωνιστές της παράστασης είναι:
 
1. ΒΑΒΑΛΑ ΙΩΑΝΝΑ                                          Δήμητρα            
2. ΓΚΑΙΔΑΤΖΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ                             Αγρότης
3. ΒΟΥΖΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ                                        Δίας                  
4. ΣΑΡΡΗ ΣΟΦΙΑ                                              Πολιτικός
5. ΓΙΟΚΟΤΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ                                    Ήφαιστος             
6. ΟΣΑΦΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ                                         Παιδί
7. ΔΗΜΑΡΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ                                    Απόλλων             
8. ΚΟΥΚΟΥΦΙΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ                      Νεαρός
9. ΚΟΥΚΟΥΒΙΔΟΥ ΘΕΟΔΩΡΑ                               Θεικούριτι           
10. ΜΠΕΚΙΑΡΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ                                    Θεικούριτι
11. ΛΙΤΣΑΚΗ ΑΣΠΑΣΙΑ                                       Άφροδίτη         
12. ΤΣΟΛΑΚΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ                                 Μανεκέν
13. ΜΠΙΡΜΠΑ ΓΕΩΡΓΙΑ                                       Υπάλληλος Αεροδρομίου
14. ΠΑΡΑΣΚΕΥΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ                         Ήρα                  
15. ΧΑΤΖΗΓΙΑΝΝΗΣ                                           Δικηγόρος
16. ΣΑΡΔΑΝΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ                                 Άρτεμης             
17. ΧΩΡΟΥΔΑΣ ΚΩΝΤΑΝΤΙΝΟΣ                            Κυνηγός
18. ΣΑΡΡΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ                                    Διόνυσος            
19. ΚΟΥΚΟΥΦΙΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ                    Μεθυσμένος
20. ΤΖΑΝΗ ΑΘΗΝΑ                                           Αθηνά               
21. ΧΑΤΖΟΥΔΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ                           Προγραμματιστής
22. ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ                    Πλούτων           
23. ΝΟΥΡΑΚΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ                              Δημοσιογράφος
24. ΦΙΝΤΙΡΙΚΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ                    Ποσειδών             
25. ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ                               Λιμενεργάτης
26. ΦΩΤΑΚΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ                               Ερμής               
27. ΣΑΡΡΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ                                   Ταχυδρόμος