Γραφτείτε στο Newsletter μας και μείνετε ενημερωμένοι!

Αρχείο Εφημερίδας

Αριστοτέλης Σταυρού - ΕΟΣ 55-54

"Μεγάλη εμφάνιση της ομάδας κορασίδων του Αριστοτέλη Σταυρού το Σάββατο 24-10-2009 στο κλειστό της Ασπροβάλτας, αφού ήταν αδύνατον να παιχτεί το παιχνίδι στο κλειστό του Σταυρού λόγω βροχόπτωσης.

Ο ΕΟΣ ξεκίνησε παίρνοντας διαφορά 10 πόντων και προηγήθηκε στο 1ο δεκάλεπτο με 25-15. Η αγωνιστική αντίδραση όμως των παικτριών του Αριστοτέλη τις οδήγησε με απίστευτη άμυνα και συγκέντρωση, στην ισοφάριση και το παιχνίδι άρχισε από την αρχή στο δεύτερο ημίχρονο. ,

ΠΑΟΚ Σταυρού - Εθνικός Προφήτη 2-0

Τρεις ακόμη βαθμούς πρόσθεσε στο ενεργητικό του ο ΠΑΟΚ Σταυρού, μετά την επικράτηση με σκορ 2-0 επί του Εθνικού Προφήτη για την 4η αγωνιστική του 6ου ομίλου της Β ερασιτεχνικής κατηγορίας της ΕΠΣΜ.

Με ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο, που πέτυχαν οι Τσίτσος και Βαγενάς, αλλά χωρίς να ενθουσιάσει με την απόδοση του, ο ΠΑΟΚ πέτυχε μια εύκολη νίκη, που τον τοποθετεί στους πρωτοπόρους του βαθμολογικού πίνακα.

ΑΠΟ Λαχανά - Τρίτων Βόλβης 4-3

Καλή εμφάνιση, που δυστυχώς δε συνοδεύτηκε από κάποιο βαθμό, πραγματοποίησε η ομάδα του Τρίτων Βόλβης, στην αναμέτρηση εναντίον του ΑΠΟ Λαχανά για την 7η αγωνιστική του 3ου ομίλου της Α ερασιτεχνικής κατηγορίας ΕΠΣΜ.

Σε όλη τη διάρκεια του αγώνα οι παίκτες της Βόλβης ήταν μέσα στο πνεύμα του αγώνα και προσπάθησαν για το καλύτερο. Τελικά όμως δεν κατάφεραν να αποσπάσουν ένα θετικό αποτέλεσμα.

Ελπίδες Κορώνειας - Αετός Άνω Σταυρού 3-4

Έστω και την 4η αγωνιστική, η πρώτη νίκη για τη νέα ποδοσφαιρική χρονιά είναι γεγονός για τον Αετό Άνω Σταυρού. Η ομάδα του Άνω Σταυρού επικράτησε εκτός έδρας επί των Ελπίδων Κορώνειας με σκο 3-4 για την 4η αγωνιστική του 6ου ομίλου της Β ερασιτεχνικής κατηγορίας της ΕΠΣΜ.

Η αναμέτρηση ξεκίνησε με τις καλύτερες προϋποθέσεις για τους παίκτες του Αετού. Κράτησαν τον έλεγχο του παιχνιδιού και κατάφεραν να σκοράρουν δύο φορές προτού ο διαιτητής σφυρίξει τη λήξη του ημιχρόνου.

Αναβλήθηκε η αναμέτρηση ΑΕ Αγίου Γεωργίου - Μ. Αλεξ. Ν. Απολλωνίας

Αναβλήθηκε η προγραμματισμένη για χθες το απόγευμα αναμέτρηση της ΑΕ Αγίου Γεωργίου με τον Μ. Αλέξανδρο Νέας Απολλωνίας για την 4η αγωνιστική του 6ου ομίλου της Β ερασιτεχνικής κατηγορίας της ΕΠΣΜ.

Αιτία της αναβολής υπήρξε η ακαταλληλότητα του γηπέδου, αποτέλεσμα της συνεχής χθεσινής νεροποντής. Ο αγωνιστικός χώρος μετατράπηκε σε... σύμπλεγμα λιμνών, γεγονός που φυσικά καθιστά αδύνατη την διεξαγωγή του οποιοδήποτε αγώνα.

Αρχαιρεσίες Σωματείου Δασεργατών Μακεδονίας, Θράκης & Θεσσαλίας

Ο Δασικός Συνεταιρισμός Σταυρού "Η Ένωση", εξέδωσε την παρακάτω ανακοίνωση - πρόσκληση προς όλα τα μέλη του:

"ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ - ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ - ΕΚΛΟΓΕΣ

Κάνουμε γνωστό σε όλους τους δασεργάτες ότι με πρωτοβουλία του Δασικού Συνεταιρισμού (Η Ένωση) Σταυρού Θεσσαλονίκης ιδρύθηκε Σωματείο Δασεργατών Μακεδονίας Θράκης & Θεσσαλίας.

Η ποδοσφαιρική κίνηση του Σαββατοκύριακου

Τρεις αναμετρήσεις σήμερα και μία αύριο περιλαμβάνει το πρόγραμμα των ομάδων μας για τους ομίλους των ερασιτεχνικών πρωταθλημάτων της ΕΠΣΜ στα οποία συμμετέχουν.

Σήμερα, λοιπόν, ο Τρίτων Βόλβης, αγωνίζεται εκτός έδρας, στο γήπεδο του Λαχανά με αντίπαλο τον ΑΠΟ Λαχανά, για την 7η αγωνιστική του 3ου ομίλου της Α ερασιτεχνικής κατηγορίας ΕΠΣΜ. Μια αναμέτρηση δύσκολη από την οποία όμως η ομάδα της Βόλβης μπορεί να αποσπάσει κάποιο θετικό αποτέλεσμα.

Αρχαιρεσίες 2009 για τον Σύλλογο Βρασνών

Την Πέμπτη 22 Οκτωβρίου συνεδρίασε το νεοεκλεγέν συμβούλιο του Μορφωτικού Πολιτιστικού Συλλόγου Βρασνών για την ανάδειξη του Προεδρείου.

Ο Strymonikos Online σας ανακοινώνει το νεό Δ.Σ. :

ΣΑΜΑΡΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΟΔΥΣΣΕΑ Πρόεδρος

ΤΑΖΟΓΛΟΥ ΣΟΦΙΑ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ Αντιπρόεδρος

ΒΑΛΑΒΑΝΗ ΔΑΦΝΗ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ Γραμματέας

ΑΕ Αγίου Γεωργίου - Μακεδονικός Αγ. Βασιλείου 3-1

Σπουδαία εμφάνιση και νίκη που την τοποθετεί στις πρώτες θέσεις του βαθμολογικού πίνακα πέτυχε η ΑΕ ΑΓίου Γεωργίου επί του Μακεδονικού Αγ. Βασιλείου με σκορ 3-1 για την 3η αγωνιστική του 6ου ομίλου της Β ερασιτεχνικής κατηγορίας της ΕΠΣΜ.

Το τελικό 3-1 κρίνεται δίκαιο για τους παίκτες του Δήμου Αγίου Γεωργίου, που επικράτησαν σε όλα του αγώνα των αντιπάλων τους.

Αποτελέσματα εκλογών 2009 του Μορφωτικού Πολιτιστικού Συλλόγου Βρασνών

Την Κυριακή που μας πέρασε διεξήχθησαν οι εκλογές για το Δ.Σ. του Μορφωτικού Πολιστικού Συλλόγου Βρασνών και ο Strymonikos Online σας ανακοινώνει την έκβαση τους :

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Ψήφισαν 91.
Άκυρα 0.
Λευκά 0.

Αετός Άνω Σταυρού - Δόξα Αρετής 0 - 6

Βαρύ εντός έδρας ήττα με σκορ 0-6 γνώρισε ο Αετός Άνω Σταυρού από την Δόξα Αρετής για την αναμέτρηση της 3ης αγωνιστικής του 6ου ομίλου της Β ερασιτεχνικής κατηγορίας της ΕΠΣΜ.

Η αναμέτρηση είχε ήδη κριθεί από το πρώτο ημίχρονο, καθώς το σφύριγμα του διαιτητή βρήκε τους φιλοξενούμενους να προηγούνται με 0-4.

Γιορτή Πουλιών 2009 και συνεργασία του Strymonikos Online με Φορέα Διαχείρισης Λιμνών Κορώνειας Βόλβης και Μακεδονικών Τεμπών

Ο Strymonikos Online εξασφάλισε την συνεργασία του Φορέα Διαχείρισης Λιμνών Κορώνειας Βόλβης και Μακεδονικών Τεμπών και σε πρώτη φάση σας παραθέτει το Ενημερωτικό Σημείωμα του Φορέα για την Γιορτή Πουλιών 2009